2 Temmuz 2013 Salı

Yücel Arzen Kimdir? Biyografisi

Uzun yıllardır müzikle içiçe yaşayan Yücel Arzen, yaptığı bestelerle müzik severlerin yüreklerine dokunmayı başarmış, usta bir müzisyen.

Müzik severler bugüne kadar onu daha çok AH LE YAR’ ın bestecisi olarak tanıdılar ancak bu güne kadar yayınlanmış 150’ye yakın şarkı formundaki besteleri, Popüler Türk Müziği yorumcuları ; Cem Karaca;Sertab Erener , Kıraç, Haluk Levent, Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Funda Arar, Mahzun Kırmızıgül, Ali Şan tarafından seslendirildi. Çağdaş Türk Şiirinin ünlü şairi Atilla ilhan’ın son şiir albümünün (An Gelir) müziklerini yazdı. Ünlü yönetmen Atıf Yılmaz’ın ‘’Güllü’’ adlı tiyatro oyununun müziklerini yaptı. Bir çok TV filmi ve dizi müzikleri yaptı.

Samanyolu TV’de yayınlanan “Boşanmak İstemiyorum” isimli televizyon programının müzikleri yapan Yücel Arzen’in, programla aynı ismi taşıyan “Boşanmak İstemiyorum (Yarim Yarim) şarkısı 2008 yılının internette en çok aranılan ve dinlenen şarkısı oldu. Bu projede Yücel Arzen’le düet yapan Devrim Gürenç, duru sesi ile müzik severlerin kalbini fethetti.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu- Mustafa ERDOĞAN ile 08 Nisan 2008 tarihinde İstanbul’da Dünya prömiyerini gerçekleştiren TROYA adlı müzikal dans gösterisinin müziklerini yazdı. Yücel Arzen bu topraklardaki ezgileri başarıyla harmanladığı müziklerle, TROYA adlı eserde yalnızca Türkiye’nin değil Djiwan GASPARYAN ( duduk ), George ZAMFIR (panflut ), Vassilis SALEAS ( klarinet ) gibi dünyanın en ünlü müzisyen virtüözleri ile çalıştı. Eseri orkestra şefi Adama KLEMENS ve koro şefi Miriam NEMCOVA yönetiminde Çek Cumhuriyeti Prag Flarmoni Orkestrası ve Korosu seslendirdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder